Језичка лабораторија

опајдара

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55опајдараКо или шта је опајдара?
Генитив55опајдареШта је испало од опајдаре?
Датив55опајдариИдемо према опајдари.
Акузатив55опајдаруВидимо опајдару.
Вокатив55опајдароГде си, опајдаро?
Инструментал55опајдаромСтојимо с опајдаром.
Локатив55опајдариПричамо о опајдари.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/опајдара
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/опајдара