Језичка лабораторија

оцелот

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1111оцелотКо или шта је оцелот?
Генитив1111оцелотаШта је испало од оцелота?
Датив1111оцелотуИдемо према оцелоту.
Акузатив44оцелотВидимо оцелот.
Акузатив77оцелотаВидимо оцелота.
Вокатив77оцелотеГде си, оцелоте?
Вокатив33оцелотуГде си, оцелоту?
Вокатив11оцелочеГде си, оцелоче?
Инструментал1111оцелотомСтојимо с оцелотом.
Локатив1111оцелотуПричамо о оцелоту.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/оцелот
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/оцелот