Језичка лабораторија

оцена

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44оценаКо или шта је оцена?
Генитив44оценеШта је испало од оцене?
Датив44оцениИдемо према оцени.
Акузатив44оценуВидимо оцену.
Вокатив44оценоГде си, оцено?
Инструментал44оценомСтојимо с оценом.
Локатив44оцениПричамо о оцени.
Номинатив множине11оценеКо или шта су оцене?
Генитив множине11оценаоШта је испало од ових оценао?
Датив множине11оценамаИдемо према оним оценама.
Акузатив множине11оценеВидимо ове оцене.
Вокатив множине11оценеГде сте, оцене?
Инструментал множине11оценамаСтојимо с овим оценама.
Локатив множине11оценамаПричамо о овим оценама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/оцена
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/оцена