Језичка лабораторија

паужинка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33паужинкаКо или шта је паужинка?
Генитив33паужинкеШта је испало од паужинке?
Датив33паужинкиИдемо према паужинки.
Акузатив33паужинкуВидимо паужинку.
Вокатив33паужинкоГде си, паужинко?
Инструментал33паужинкомСтојимо с паужинком.
Локатив33паужинкиПричамо о паужинки.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/паужинка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/паужинка