Језичка лабораторија

пахна

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44пахнаКо или шта је пахна?
Генитив33пахнеШта је испало од пахне?
Датив33пахниИдемо према пахни.
Акузатив33пахнуВидимо пахну.
Вокатив33пахноГде си, пахно?
Инструментал33пахномСтојимо с пахном.
Локатив33пахниПричамо о пахни.
Номинатив множине11пахнеКо или шта су пахне?
Генитив множине11пахниШта је испало од ових пахни?
Датив множине11пахнамаИдемо према оним пахнама.
Акузатив множине11пахнеВидимо ове пахне.
Вокатив множине11пахнеГде сте, пахне?
Инструментал множине11пахнамаСтојимо с овим пахнама.
Локатив множине11пахнамаПричамо о овим пахнама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/пахна
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/пахна