Језичка лабораторија

подсукња

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11грбинаКо или шта је грбина?
Номинатив33подсукњаКо или шта је подсукња?
Генитив11грбинеШта је испало од грбине?
Генитив33подсукњеШта је испало од подсукње?
Датив33подсукњиИдемо према подсукњи.
Датив11грбиниИдемо према грбини.
Акузатив33подсукњуВидимо подсукњу.
Акузатив11грбинуВидимо грбину.
Вокатив33подсукњоГде си, подсукњо?
Вокатив11грбиноГде си, грбино?
Инструментал11грбиномСтојимо с грбином.
Инструментал33подсукњомСтојимо с подсукњом.
Локатив33подсукњиПричамо о подсукњи.
Локатив11грбиниПричамо о грбини.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/подсукња
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/подсукња