Језичка лабораторија

полошка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55полошкаКо или шта је полошка?
Генитив55полошкеШта је испало од полошке?
Датив55полошкиИдемо према полошки.
Акузатив55полошкуВидимо полошку.
Вокатив11почошкоГде си, почошко?
Вокатив44полошкоГде си, полошко?
Инструментал44полошкомСтојимо с полошком.
Инструментал11почошкомСтојимо с почошком.
Локатив55полошкиПричамо о полошки.
Номинатив множине22полошкеКо или шта су полошке?
Генитив множине11полошкаШта је испало од ових полошка?
Генитив множине11полошкиШта је испало од ових полошки?
Датив множине22полошкамаИдемо према оним полошкама.
Акузатив множине22полошкеВидимо ове полошке.
Вокатив множине22полошкеГде сте, полошке?
Инструментал множине22полошкамаСтојимо с овим полошкама.
Локатив множине22полошкамаПричамо о овим полошкама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/полошка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/полошка