Језичка лабораторија

помијара

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33помијараКо или шта је помијара?
Генитив33помијареШта је испало од помијаре?
Датив33помијариИдемо према помијари.
Акузатив33помијаруВидимо помијару.
Вокатив33помијароГде си, помијаро?
Инструментал33помијаромСтојимо с помијаром.
Локатив33помијариПричамо о помијари.
Номинатив множине11помијареКо или шта су помијаре?
Генитив множине11помијараШта је испало од ових помијара?
Датив множине11помијарамаИдемо према оним помијарама.
Акузатив множине11помијареВидимо ове помијаре.
Вокатив множине11помијареГде сте, помијаре?
Инструментал множине11помијарамаСтојимо с овим помијарама.
Локатив множине11помијарамаПричамо о овим помијарама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/помијара
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/помијара