Језичка лабораторија

прашидба

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44прашидбаКо или шта је прашидба?
Генитив33прашидбеШта је испало од прашидбе?
Датив33прашидбиИдемо према прашидби.
Акузатив33прашидбуВидимо прашидбу.
Вокатив33прашидбоГде си, прашидбо?
Инструментал33прашидбомСтојимо с прашидбом.
Локатив33прашидбиПричамо о прашидби.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/прашидба
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/прашидба