Језичка лабораторија

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33ФјодорКо или шта је Фјодор?
Генитив33ФјодораШта је испало од Фјодора?
Датив33ФјодоруИдемо према Фјодору.
Акузатив33ФјодораВидимо Фјодора.
Вокатив33ФјодореГде си, Фјодоре?
Инструментал33ФјодоромСтојимо с Фјодором.
Локатив33ФјодоруПричамо о Фјодору.
Коментар11У вокативу може стајати и наставак -у (Фјодору)
Коментар11Почетни унос.