Језичка лабораторија

работа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77работаКо или шта је работа?
Генитив11работаШта је испало од работа?
Генитив66работеШта је испало од работе?
Датив77работиИдемо према работи.
Акузатив11работаВидимо работа.
Акузатив66работуВидимо работу.
Вокатив77работоГде си, работо?
Инструментал77работомСтојимо с работом.
Локатив77работиПричамо о работи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/работа
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/работа