Језичка лабораторија

рашпа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88рашпаКо или шта је рашпа?
Генитив88рашпеШта је испало од рашпе?
Датив88рашпиИдемо према рашпи.
Акузатив77рашпуВидимо рашпу.
Акузатив11рашпаВидимо рашпа.
Вокатив88рашпоГде си, рашпо?
Инструментал88рашпомСтојимо с рашпом.
Локатив88рашпиПричамо о рашпи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/рашпа
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/рашпа