Језичка лабораторија

свирајка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66свирајкаКо или шта је свирајка?
Генитив55свирајкеШта је испало од свирајке?
Датив11свирајциИдемо према свирајци.
Датив44свирајкиИдемо према свирајки.
Акузатив55свирајкуВидимо свирајку.
Вокатив44свирајкоГде си, свирајко?
Вокатив11свирајкомГде си, свирајком?
Инструментал55свирајкомСтојимо с свирајком.
Локатив44свирајкиПричамо о свирајки.
Локатив11свирајциПричамо о свирајци.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/свирајка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/свирајка