Језичка лабораторија

секирмашина

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44секирмашинаКо или шта је секирмашина?
Генитив33секирмашинеШта је испало од секирмашине?
Датив33секирмашиниИдемо према секирмашини.
Акузатив33секирмашинуВидимо секирмашину.
Вокатив33секирмашиноГде си, секирмашино?
Инструментал33секирмашиномСтојимо с секирмашином.
Локатив33секирмашиниПричамо о секирмашини.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/секирмашина
NOT_NOUN_NOMINATIVE11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/секирмашина