Језичка лабораторија

сивка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44сивкаКо или шта је сивка?
Генитив11сивкаШта је испало од сивка?
Генитив33сивкеШта је испало од сивке?
Датив44сивкиИдемо према сивки.
Акузатив11сивкаВидимо сивка.
Акузатив33сивкуВидимо сивку.
Вокатив44сивкоГде си, сивко?
Инструментал44сивкомСтојимо с сивком.
Локатив44сивкиПричамо о сивки.
Номинатив множине11сивкеКо или шта су сивке?
Генитив множине11сивкаШта је испало од ових сивка?
Датив множине11сивкамаИдемо према оним сивкама.
Акузатив множине11сивкеВидимо ове сивке.
Вокатив множине11сивкеГде сте, сивке?
Инструментал множине11сивкамаСтојимо с овим сивкама.
Локатив множине11сивкамаПричамо о овим сивкама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сивка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сивка