Језичка лабораторија

слегур

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55слегурКо или шта је слегур?
Генитив44слегураШта је испало од слегура?
Генитив11слегуреШта је испало од слегуре?
Датив44слегуруИдемо према слегуру.
Датив11слегуриИдемо према слегури.
Акузатив11слегурВидимо слегур.
Акузатив33слегураВидимо слегура.
Акузатив11слегуруВидимо слегуру.
Вокатив44слегуреГде си, слегуре?
Вокатив11слегуроГде си, слегуро?
Инструментал11слегуремСтојимо с слегурем.
Инструментал44слегуромСтојимо с слегуром.
Локатив44слегуруПричамо о слегуру.
Локатив11слегуриПричамо о слегури.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/слегур
NOT_NOUN_NOMINATIVE11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/слегур