Језичка лабораторија

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55собаКо или шта је соба?
Генитив55собеШта је испало од собе?
Датив55собиИдемо према соби.
Акузатив55собуВидимо собу.
Вокатив55собоГде си, собо?
Инструментал55собомСтојимо с собом.
Локатив55собиПричамо о соби.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/соба
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/соба