Језичка лабораторија

сова

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55соваКо или шта је сова?
Генитив55совеШта је испало од сове?
Датив55совиИдемо према сови.
Акузатив55совуВидимо сову.
Вокатив55совоГде си, сово?
Инструментал55совомСтојимо с совом.
Локатив55совиПричамо о сови.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сова
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сова