Језичка лабораторија

сода

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77содаКо или шта је сода?
Генитив77содеШта је испало од соде?
Датив77содиИдемо према соди.
Акузатив66содуВидимо соду.
Акузатив11соауВидимо соау.
Вокатив77содоГде си, содо?
Инструментал77содомСтојимо с содом.
Локатив77содиПричамо о соди.
Номинатив множине22содеКо или шта су соде?
Генитив множине22содаШта је испало од ових сода?
Датив множине22содамаИдемо према оним содама.
Акузатив множине22содеВидимо ове соде.
Вокатив множине22содеГде сте, соде?
Инструментал множине22содамаСтојимо с овим содама.
Локатив множине22содамаПричамо о овим содама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сода
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сода