Језичка лабораторија

сојка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77сојкаКо или шта је сојка?
Генитив77сојкеШта је испало од сојке?
Датив77сојкиИдемо према сојки.
Акузатив77сојкуВидимо сојку.
Вокатив77сојкоГде си, сојко?
Инструментал77сојкомСтојимо с сојком.
Локатив77сојкиПричамо о сојки.
Номинатив множине33сојкеКо или шта су сојке?
Генитив множине22сојкиШта је испало од ових сојки?
Генитив множине11сојкаШта је испало од ових сојка?
Датив множине33сојкамаИдемо према оним сојкама.
Акузатив множине33сојкеВидимо ове сојке.
Вокатив множине33сојкеГде сте, сојке?
Инструментал множине33сојкамаСтојимо с овим сојкама.
Локатив множине33сојкамаПричамо о овим сојкама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сојка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сојка