Језичка лабораторија

сојћа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55сојћаКо или шта је сојћа?
Генитив55сојћеШта је испало од сојће?
Датив55сојћиИдемо према сојћи.
Акузатив55сојћуВидимо сојћу.
Вокатив11сојћаГде си, сојћа?
Вокатив44сојћоГде си, сојћо?
Инструментал55сојћомСтојимо с сојћом.
Локатив55сојћиПричамо о сојћи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сојћа
NOT_NOUN_NOMINATIVE11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сојћа