Језичка лабораторија

сок

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив66сокКо или шта је сок?
Генитив66сокаШта је испало од сока?
Датив66сокуИдемо према соку.
Акузатив66сокВидимо сок.
Вокатив55сокуГде си, соку?
Вокатив11сочеГде си, соче?
Инструментал66сокомСтојимо с соком.
Локатив66сокуПричамо о соку.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сок
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сок