Језичка лабораторија

сокол

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44соколКо или шта је сокол?
Генитив33соколаШта је испало од сокола?
Генитив11сиколаШта је испало од сикола?
Датив44соколуИдемо према соколу.
Акузатив44соколаВидимо сокола.
Вокатив44соколеГде си, соколе?
Инструментал33соколомСтојимо с соколом.
Инструментал11соколемСтојимо с соколем.
Локатив44соколуПричамо о соколу.
Номинатив множине11соколиКо или шта су соколи?
Генитив множине11соколаШта је испало од ових сокола?
Датив множине11соколимаИдемо према оним соколима.
Акузатив множине11соколеВидимо ове соколе.
Вокатив множине11соколиГде сте, соколи?
Инструментал множине11соколимаСтојимо с овим соколима.
Локатив множине11соколимаПричамо о овим соколима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сокол
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сокол