Језичка лабораторија

сокота

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44сокотаКо или шта је сокота?
Генитив44сокотеШта је испало од сокоте?
Датив44сокотиИдемо према сокоти.
Акузатив11сокотаВидимо сокота.
Акузатив33сокотуВидимо сокоту.
Вокатив44сокотоГде си, сокото?
Инструментал44сокотомСтојимо с сокотом.
Локатив44сокотиПричамо о сокоти.
Номинатив множине11сокотиКо или шта су сокоти?
Номинатив множине11сокотеКо или шта су сокоте?
Генитив множине11соскотаШта је испало од ових соскота?
Генитив множине11сокотаШта је испало од ових сокота?
Датив множине11сокотамаИдемо према оним сокотама.
Датив множине11сокотимаИдемо према оним сокотима.
Акузатив множине22сокотеВидимо ове сокоте.
Вокатив множине11сокотеГде сте, сокоте?
Вокатив множине11сокотиГде сте, сокоти?
Инструментал множине11сокотамаСтојимо с овим сокотама.
Инструментал множине11сокотимаСтојимо с овим сокотима.
Локатив множине11сокотамаПричамо о овим сокотама.
Локатив множине11сокотимаПричамо о овим сокотима.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сокота
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сокота