Језичка лабораторија

сокоћало

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44сокоћалоКо или шта је сокоћало?
Генитив44сокоћалаШта је испало од сокоћала?
Датив44сокоћалуИдемо према сокоћалу.
Акузатив44сокоћалоВидимо сокоћало.
Вокатив33сокоћалоГде си, сокоћало?
Вокатив11сокоћалуГде си, сокоћалу?
Инструментал44сокоћаломСтојимо с сокоћалом.
Локатив44сокоћалуПричамо о сокоћалу.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сокоћало
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сокоћало