Језичка лабораторија

сорка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44соркаКо или шта је сорка?
Генитив44соркеШта је испало од сорке?
Датив44соркиИдемо према сорки.
Акузатив11сораВидимо сора.
Акузатив33соркуВидимо сорку.
Вокатив11соркаГде си, сорка?
Вокатив33соркоГде си, сорко?
Инструментал44соркомСтојимо с сорком.
Локатив44соркиПричамо о сорки.
Номинатив множине11соркеКо или шта су сорке?
Генитив множине11соркаШта је испало од ових сорка?
Датив множине11соркамаИдемо према оним соркама.
Акузатив множине11соркеВидимо ове сорке.
Вокатив множине11соркеГде сте, сорке?
Инструментал множине11соркамаСтојимо с овим соркама.
Локатив множине11соркамаПричамо о овим соркама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сорка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сорка