Језичка лабораторија

соћоња

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55соћоњаКо или шта је соћоња?
Генитив11соћоњаШта је испало од соћоња?
Генитив44соћоњеШта је испало од соћоње?
Датив55соћоњиИдемо према соћоњи.
Акузатив22соћоњаВидимо соћоња.
Акузатив33соћоњуВидимо соћоњу.
Вокатив55соћоњоГде си, соћоњо?
Инструментал55соћоњомСтојимо с соћоњом.
Локатив55соћоњиПричамо о соћоњи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/соћоња
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/соћоња