Језичка лабораторија

абгрегација

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77абгрегацијаКо или шта је абгрегација?
Генитив66абгрегацијеШта је испало од абгрегације?
Датив66абгрегацијиИдемо према абгрегацији.
Акузатив66абгрегацијуВидимо абгрегацију.
Вокатив66абгрегацијоГде си, абгрегацијо?
Инструментал66абгрегацијомСтојимо с абгрегацијом.
Локатив66абгрегацијиПричамо о абгрегацији.
Номинатив множине11абгрегацијеКо или шта су абгрегације?
Генитив множине11абгрегацијаШта је испало од ових абгрегација?
Датив множине11абгрегацијамаИдемо према оним абгрегацијама.
Акузатив множине11абгрегацијеВидимо ове абгрегације.
Вокатив множине11абгрегацијеГде сте, абгрегације?
Инструментал множине11абгрегацијамаСтојимо с овим абгрегацијама.
Локатив множине11абгрегацијамаПричамо о овим абгрегацијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/абгрегација
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/абгрегација