Језичка лабораторија

сувача

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88сувачаКо или шта је сувача?
Генитив88сувачеШта је испало од суваче?
Датив88сувачиИдемо према сувачи.
Акузатив11сувачаВидимо сувача.
Акузатив77сувачуВидимо сувачу.
Вокатив11сувачаГде си, сувача?
Вокатив77сувачоГде си, сувачо?
Инструментал88сувачомСтојимо с сувачом.
Локатив88сувачиПричамо о сувачи.
Номинатив множине22сувачеКо или шта су суваче?
Генитив множине22сувачаШта је испало од ових сувача?
Датив множине22сувачамаИдемо према оним сувачама.
Акузатив множине22сувачеВидимо ове суваче.
Вокатив множине22сувачеГде сте, суваче?
Инструментал множине22сувачамаСтојимо с овим сувачама.
Локатив множине22сувачамаПричамо о овим сувачама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/сувача
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/сувача