Језичка лабораторија

тајна

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44тајнаКо или шта је тајна?
Генитив44тајнеШта је испало од тајне?
Датив44тајниИдемо према тајни.
Акузатив44тајнуВидимо тајну.
Вокатив44тајноГде си, тајно?
Инструментал44тајномСтојимо с тајном.
Локатив44тајниПричамо о тајни.
Номинатив множине11тајнеКо или шта су тајне?
Генитив множине11тајнаШта је испало од ових тајна?
Датив множине11тајнамаИдемо према оним тајнама.
Акузатив множине11тајнеВидимо ове тајне.
Вокатив множине11тајнеГде сте, тајне?
Инструментал множине11тајнамаСтојимо с овим тајнама.
Локатив множине11тајнамаПричамо о овим тајнама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/тајна
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/тајна