Језичка лабораторија

тарапана

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив11ТарапанКо или шта је Тарапан?
Номинатив55тарапанаКо или шта је тарапана?
Генитив11ТарапанеШта је испало од Тарапане?
Генитив55тарапанеШта је испало од тарапане?
Датив55тарапаниИдемо према тарапани.
Датив11ТарапаниИдемо према Тарапани.
Акузатив55тарапануВидимо тарапану.
Акузатив11ТарапануВидимо Тарапану.
Вокатив55тарапаноГде си, тарапано?
Вокатив11ТарапаноГде си, Тарапано?
Инструментал11ТарапаномСтојимо с Тарапаном.
Инструментал55тарапаномСтојимо с тарапаном.
Локатив55тарапаниПричамо о тарапани.
Локатив11ТарапаниПричамо о Тарапани.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/тарапана
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/тарапана