Језичка лабораторија

теретана

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88теретанаКо или шта је теретана?
Генитив88теретанеШта је испало од теретане?
Датив88теретаниИдемо према теретани.
Акузатив88теретануВидимо теретану.
Вокатив88теретаноГде си, теретано?
Инструментал88теретаномСтојимо с теретаном.
Локатив88теретаниПричамо о теретани.
Номинатив множине11тертанеКо или шта су тертане?
Генитив множине11теретанаШта је испало од ових теретана?
Датив множине11теретанамаИдемо према оним теретанама.
Акузатив множине11теретанеВидимо ове теретане.
Вокатив множине11теретанеГде сте, теретане?
Инструментал множине11теретанамаСтојимо с овим теретанама.
Локатив множине11теретанамаПричамо о овим теретанама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/теретана
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/теретана