Језичка лабораторија

тетреб

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88тетребКо или шта је тетреб?
Генитив88тетребаШта је испало од тетреба?
Датив88тетребуИдемо према тетребу.
Акузатив88тетребаВидимо тетреба.
Вокатив66тетребеГде си, тетребе?
Вокатив22тетребуГде си, тетребу?
Инструментал88тетребомСтојимо с тетребом.
Локатив88тетребуПричамо о тетребу.
Номинатив множине11тетребиКо или шта су тетреби?
Генитив множине11тетребаШта је испало од ових тетреба?
Датив множине11тетребимаИдемо према оним тетребима.
Акузатив множине11тетребеВидимо ове тетребе.
Вокатив множине11тетребиГде сте, тетреби?
Инструментал множине11тетребимаСтојимо с овим тетребима.
Локатив множине11тетребимаПричамо о овим тетребима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/тетреб
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/тетреб