Језичка лабораторија

адвентиста

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33адвентистаКо или шта је адвентиста?
Генитив22адвентистеШта је испало од адвентисте?
Датив22адвентистиИдемо према адвентисти.
Акузатив22адвентистуВидимо адвентисту.
Вокатив22адвентистоГде си, адвентисто?
Инструментал22адвентистомСтојимо с адвентистом.
Локатив22адвентистиПричамо о адвентисти.
Номинатив множине11адвентистиКо или шта су адвентисти?
Номинатив множине11адвентистеКо или шта су адвентисте?
Генитив множине22адвентистаШта је испало од ових адвентиста?
Датив множине11адвентистамаИдемо према оним адвентистама.
Датив множине11адвентистимаИдемо према оним адвентистима.
Акузатив множине22адвентистеВидимо ове адвентисте.
Вокатив множине22адвентистиГде сте, адвентисти?
Инструментал множине11адвентистамаСтојимо с овим адвентистама.
Инструментал множине11адвентистимаСтојимо с овим адвентистима.
Локатив множине11адвентистимаПричамо о овим адвентистима.
Локатив множине11адвентистамаПричамо о овим адвентистама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/адвентиста
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/адвентиста