Језичка лабораторија

трћак

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44трћакКо или шта је трћак?
Генитив44трћкаШта је испало од трћка?
Датив44трћкуИдемо према трћку.
Акузатив44трћкаВидимо трћка.
Вокатив11трћкоГде си, трћко?
Вокатив33трћкуГде си, трћку?
Инструментал44трћкомСтојимо с трћком.
Локатив44трћкуПричамо о трћку.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/трћак
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/трћак