Језичка лабораторија

аматија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55аматијаКо или шта је аматија?
Номинатив11АматијаКо или шта је Аматија?
Генитив11АматијеШта је испало од Аматије?
Генитив55аматијеШта је испало од аматије?
Датив55аматијиИдемо према аматији.
Датив11АматијиИдемо према Аматији.
Акузатив11АматијуВидимо Аматију.
Акузатив55аматијуВидимо аматију.
Вокатив11АматијоГде си, Аматијо?
Вокатив55аматијоГде си, аматијо?
Инструментал55аматијомСтојимо с аматијом.
Инструментал11АматијомСтојимо с Аматијом.
Локатив11АматијиПричамо о Аматији.
Локатив55аматијиПричамо о аматији.
Номинатив множине11аматијеКо или шта су аматије?
Генитив множине11аматијаШта је испало од ових аматија?
Датив множине11аматијамаИдемо према оним аматијама.
Акузатив множине11аматијеВидимо ове аматије.
Вокатив множине11аматијеГде сте, аматије?
Инструментал множине11аматијамаСтојимо с овим аматијама.
Локатив множине11аматијамаПричамо о овим аматијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/аматија
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/аматија