Језичка лабораторија

ћирка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55ћиркаКо или шта је ћирка?
Генитив11ћиркаШта је испало од ћирка?
Генитив44ћиркеШта је испало од ћирке?
Датив55ћиркиИдемо према ћирки.
Акузатив44ћиркуВидимо ћирку.
Акузатив11ћиркаВидимо ћирка.
Вокатив44ћиркоГде си, ћирко?
Вокатив11ћиркуГде си, ћирку?
Инструментал55ћиркомСтојимо с ћирком.
Локатив55ћиркиПричамо о ћирки.
Номинатив множине11ћиркеКо или шта су ћирке?
Генитив множине11ћиркиШта је испало од ових ћирки?
Датив множине11ћиркамаИдемо према оним ћиркама.
Акузатив множине11ћиркеВидимо ове ћирке.
Вокатив множине11ћиркеГде сте, ћирке?
Инструментал множине11ћиркамаСтојимо с овим ћиркама.
Локатив множине11ћиркамаПричамо о овим ћиркама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/ћирка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/ћирка