Језичка лабораторија

ћифта

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44ћифтаКо или шта је ћифта?
Генитив44ћифтеШта је испало од ћифте?
Датив44ћифтиИдемо према ћифти.
Акузатив44ћифтуВидимо ћифту.
Вокатив44ћифтоГде си, ћифто?
Инструментал44ћифтомСтојимо с ћифтом.
Локатив44ћифтиПричамо о ћифти.
Номинатив множине11ћифтеКо или шта су ћифте?
Генитив множине11ћифтаШта је испало од ових ћифта?
Датив множине11ћифтамаИдемо према оним ћифтама.
Акузатив множине11ћифтеВидимо ове ћифте.
Вокатив множине11ћифтеГде сте, ћифте?
Инструментал множине11ћифтамаСтојимо с овим ћифтама.
Локатив множине11ћифтамаПричамо о овим ћифтама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/ћифта
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/ћифта