Језичка лабораторија

ацербација

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив77ацербацијаКо или шта је ацербација?
Генитив66ацербацијеШта је испало од ацербације?
Датив66ацербацијиИдемо према ацербацији.
Акузатив66ацербацијуВидимо ацербацију.
Вокатив66ацербацијоГде си, ацербацијо?
Инструментал66ацербацијомСтојимо с ацербацијом.
Локатив66ацербацијиПричамо о ацербацији.
Номинатив множине11ацербацијеКо или шта су ацербације?
Генитив множине11ацербацијаШта је испало од ових ацербација?
Датив множине11ацербацијамаИдемо према оним ацербацијама.
Акузатив множине11ацербацијеВидимо ове ацербације.
Вокатив множине11ацербацијеГде сте, ацербације?
Инструментал множине11ацербацијамаСтојимо с овим ацербацијама.
Локатив множине11ацербацијамаПричамо о овим ацербацијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/ацербација
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/ацербација