Језичка лабораторија

бделотомија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55бделотомијаКо или шта је бделотомија?
Генитив44бделотомијеШта је испало од бделотомије?
Датив44бделотомијиИдемо према бделотомији.
Акузатив44бделотомијуВидимо бделотомију.
Вокатив44бделотомијоГде си, бделотомијо?
Инструментал44бделотомијомСтојимо с бделотомијом.
Локатив44бделотомијиПричамо о бделотомији.
Номинатив множине11бделотомијеКо или шта су бделотомије?
Генитив множине11бделотомијаШта је испало од ових бделотомија?
Датив множине11бделотомијамаИдемо према оним бделотомијама.
Акузатив множине11бделотомијеВидимо ове бделотомије.
Вокатив множине11бделотомијеГде сте, бделотомије?
Инструментал множине11бделотомијамаСтојимо с овим бделотомијама.
Локатив множине11бделотомијамаПричамо о овим бделотомијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/бделотомија
NOT_NOUN_NOMINATIVE11 
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/бделотомија