Језичка лабораторија

биархија

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44биархијаКо или шта је биархија?
Генитив33биархијеШта је испало од биархије?
Датив33биархијиИдемо према биархији.
Акузатив33биархијуВидимо биархију.
Вокатив33биархијоГде си, биархијо?
Инструментал33биархијомСтојимо с биархијом.
Локатив33биархијиПричамо о биархији.
Номинатив множине11биархијеКо или шта су биархије?
Генитив множине11биархијаШта је испало од ових биархија?
Датив множине11биархијамаИдемо према оним биархијама.
Акузатив множине11биархијеВидимо ове биархије.
Вокатив множине11биархијеГде сте, биархије?
Инструментал множине11биархијамаСтојимо с овим биархијама.
Локатив множине11биархијамаПричамо о овим биархијама.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/биархија
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/биархија