Језичка лабораторија

фолка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44фолкаКо или шта је фолка?
Номинатив11ФолкаКо или шта је Фолка?
Генитив11ФолкеШта је испало од Фолке?
Генитив44фолкеШта је испало од фолке?
Датив11фолкуИдемо према фолку.
Датив33фолкиИдемо према фолки.
Датив11ФолкиИдемо према Фолки.
Акузатив11фолкаВидимо фолка.
Акузатив11ФолкуВидимо Фолку.
Акузатив33фолкуВидимо фолку.
Вокатив11фолкооГде си, фолкоо?
Вокатив11ФолкоГде си, Фолко?
Вокатив33фолкоГде си, фолко?
Инструментал44фолкомСтојимо с фолком.
Инструментал11ФолкомСтојимо с Фолком.
Локатив11фолкуПричамо о фолку.
Локатив33фолкиПричамо о фолки.
Локатив11ФолкиПричамо о Фолки.
Номинатив множине11фолкеКо или шта су фолке?
Генитив множине11фолкаШта је испало од ових фолка?
Датив множине11фолкамаИдемо према оним фолкама.
Акузатив множине11фолкеВидимо ове фолке.
Вокатив множине11фолкеГде сте, фолке?
Инструментал множине11фолкамаСтојимо с овим фолкама.
Локатив множине11фолкамаПричамо о овим фолкама.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/фолка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/фолка