Језичка лабораторија

фосна

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55фоснаКо или шта је фосна?
Генитив55фоснеШта је испало од фосне?
Датив55фосниИдемо према фосни.
Акузатив55фоснуВидимо фосну.
Вокатив55фосноГде си, фосно?
Инструментал55фосномСтојимо с фосном.
Локатив55фосниПричамо о фосни.
Номинатив множине22фоснеКо или шта су фосне?
Генитив множине11фосниШта је испало од ових фосни?
Генитив множине11фоснаШта је испало од ових фосна?
Датив множине22фоснамаИдемо према оним фоснама.
Акузатив множине22фоснеВидимо ове фосне.
Вокатив множине22фоснеГде сте, фосне?
Инструментал множине22фоснамаСтојимо с овим фоснама.
Локатив множине22фоснамаПричамо о овим фоснама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/фосна
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/фосна