Језичка лабораторија

централа

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33централаКо или шта је централа?
Генитив33централеШта је испало од централе?
Датив33централиИдемо према централи.
Акузатив33централуВидимо централу.
Вокатив33централоГде си, централо?
Инструментал33централомСтојимо с централом.
Локатив33централиПричамо о централи.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/централа
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/централа