Језичка лабораторија

деформација

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив44деформацијаКо или шта је деформација?
Генитив33деформацијеШта је испало од деформације?
Датив33деформацијиИдемо према деформацији.
Акузатив33деформацијуВидимо деформацију.
Вокатив33деформацијоГде си, деформацијо?
Инструментал33деформацијомСтојимо с деформацијом.
Локатив33деформацијиПричамо о деформацији.
Номинатив множине11деформацијеКо или шта су деформације?
Генитив множине11деформацијаШта је испало од ових деформација?
Датив множине11деформацијамаИдемо према оним деформацијама.
Акузатив множине11деформацијеВидимо ове деформације.
Вокатив множине11деформацијеГде сте, деформације?
Инструментал множине11деформацијамаСтојимо с овим деформацијама.
Локатив множине11деформацијамаПричамо о овим деформацијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/деформација
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/деформација