Језичка лабораторија

црњак

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив88црњакКо или шта је црњак?
Генитив77црњакаШта је испало од црњака?
Датив77црњакуИдемо према црњаку.
Акузатив44црњакВидимо црњак.
Акузатив33црњакаВидимо црњака.
Вокатив33црњакуГде си, црњаку?
Вокатив44црњачеГде си, црњаче?
Инструментал77црњакомСтојимо с црњаком.
Локатив77црњакуПричамо о црњаку.
Номинатив множине11црњациКо или шта су црњаци?
Генитив множине11црњакаШта је испало од ових црњака?
Датив множине11црњацимаИдемо према оним црњацима.
Акузатив множине11црњакеВидимо ове црњаке.
Вокатив множине11црњациГде сте, црњаци?
Инструментал множине11црњацимаСтојимо с овим црњацима.
Локатив множине11црњацимаПричамо о овим црњацима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/црњак
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/црњак