Језичка лабораторија

чикан

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1010чиканКо или шта је чикан?
Генитив1010чиканаШта је испало од чикана?
Датив1010чикануИдемо према чикану.
Акузатив22чиканВидимо чикан.
Акузатив88чиканаВидимо чикана.
Вокатив88чиканеГде си, чикане?
Вокатив11чикануГде си, чикану?
Вокатив11чиканоГде си, чикано?
Инструментал1010чиканомСтојимо с чиканом.
Локатив1010чикануПричамо о чикану.
Номинатив множине22чиканиКо или шта су чикани?
Генитив множине22чиканаШта је испало од ових чикана?
Датив множине22чиканимаИдемо према оним чиканима.
Акузатив множине22чиканеВидимо ове чикане.
Вокатив множине22чиканиГде сте, чикани?
Инструментал множине22чиканимаСтојимо с овим чиканима.
Локатив множине22чиканимаПричамо о овим чиканима.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/чикан
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/чикан