Језичка лабораторија

ејакулација

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив55ејакулацијаКо или шта је ејакулација?
Генитив55ејакулацијеШта је испало од ејакулације?
Датив55ејакулацијиИдемо према ејакулацији.
Акузатив55ејакулацијуВидимо ејакулацију.
Вокатив55ејакулацијоГде си, ејакулацијо?
Инструментал55ејакулацијомСтојимо с ејакулацијом.
Локатив55ејакулацијиПричамо о ејакулацији.
Номинатив множине11ејакулацијеКо или шта су ејакулације?
Генитив множине11ејакулацијаШта је испало од ових ејакулација?
Датив множине11ејакулацијамаИдемо према оним ејакулацијама.
Акузатив множине11ејакулацијеВидимо ове ејакулације.
Вокатив множине11ејакулацијеГде сте, ејакулације?
Инструментал множине11ејакулацијамаСтојимо с овим ејакулацијама.
Локатив множине11ејакулацијамаПричамо о овим ејакулацијама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/ејакулација
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/ејакулација