Језичка лабораторија

шотка

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив33шоткаКо или шта је шотка?
Генитив33шоткеШта је испало од шотке?
Датив33шоткиИдемо према шотки.
Акузатив33шоткуВидимо шотку.
Вокатив33шоткоГде си, шотко?
Инструментал33шоткомСтојимо с шотком.
Локатив33шоткиПричамо о шотки.
Номинатив множине11шоткеКо или шта су шотке?
Генитив множине11шоткаШта је испало од ових шотка?
Датив множине11шоткамаИдемо према оним шоткама.
Акузатив множине11шоткеВидимо ове шотке.
Вокатив множине11шоткеГде сте, шотке?
Инструментал множине11шоткамаСтојимо с овим шоткама.
Локатив множине11шоткамаПричамо о овим шоткама.
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/шотка
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/шотка