Језичка лабораторија

шпрајц

Именица из Викиречника

ТврдњаИсказаТежинаРечПример
Номинатив1010шпрајцКо или шта је шпрајц?
Генитив1010шпрајцаШта је испало од шпрајца?
Датив1010шпрајцуИдемо према шпрајцу.
Акузатив88шпрајцВидимо шпрајц.
Акузатив22шпрајцаВидимо шпрајца.
Вокатив11шпрајцГде си, шпрајц?
Вокатив77шпрајцуГде си, шпрајцу?
Вокатив22шпрајчеГде си, шпрајче?
Инструментал44шпрајцемСтојимо с шпрајцем.
Инструментал55шпрајцомСтојимо с шпрајцом.
Инструментал11шпрацомСтојимо с шпрацом.
Локатив1010шпрајцуПричамо о шпрајцу.
Лоша реч11 
Коментар11Увезено из Викиречника, са странице https://sr.wiktionary.org/wiki/шпрајц
УРЛ11https://sr.wiktionary.org/wiki/шпрајц